Local Action Group final
Zielony Piercie
Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni Data: 28.03.2015

E-pocztówki

Zobacz galerie z: E-Pocztowka

Partnerzy

opublikowano: 2011-11-03 14:07:30

gp_r_2.jpg

 

LGD Zielony Pierścień jest członkiem Krajowej Sieci Grup Partnerskich, wspieranej przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska

 

bursztynowy_szlak_greenways.jpg

LGD „Zielony Pierścień” jest koordynatorem lokalnym Bursztynowego Szlaku na odcinku
od Janowca do Dęblina


LGD „Zielony Pierścień” jest partnerem lokalnym Nałęczowskiego Ośrodka Kultury w Programie „Dom Kultury+”
 


Osiągnięcia

opublikowano: 2011-05-25 10:47:38

agroliga_2010.jpg

„LGD ‘ZP’ w konkursie AgroLiga 2010 zdobyła tytuł Mistrza Rejonowego w kategorii firma”

ue2.jpg            3.jpg        logo_prow_m1.jpg

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - Europa inwestująca w obszary wiejskieInkubator dla przedsiębiorczych
opublikowano: 2015-03-23

 

Przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy oraz mieszkańcy gmin należących do Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień” wzięli udział w szkoleniu pn. „Wsparcie przedsiębiorczości na obszarach wiejskich na przykładzie inkubatorów kuchennych”.

 

więcej
Były rekordowe zakupy świąteczne. W konkursie wygrała wielkanocna babka drożdżowa
opublikowano: 2015-03-22

 

W czasie niedzielnego Kiermaszu Wielkanocnego pogoda nie wystraszyła miłośników tradycyjnych wyrobów. Choć początkowo było pochmurnie, a nawet śnieżnie, przy stoiskach z lokalnymi produktami było wielu kupujących.

 

 

więcej
Jubileusz Klubu Twórców Ludowych w Kazimierzu Dolnym
opublikowano: 2015-03-21

 

Dzięki Nim Tradycja staje się Pasją kolejnych pokoleń. W minioną sobotę, 21 marca, Kazimierski Klub Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego obchodził 10-lecie swojej działalności. Z tej okazji w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki odbyło się uroczyste spotkanie z lokalnymi twórcami połączone z wystawą rękodzieła i kiermaszem wielkanocnym.

 

więcej
28 marca br. (sobota) zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny do Wąwolnicy
opublikowano: 2015-03-16

 

Wójt Gminy Wąwolnica oraz Gminny Dom Kultury w Wąwolnicy zapraszają wystawców oraz producentów produktów lokalnych i regionalnych do nadsyłania zgłoszeń na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się 28 marca (sobota) od godz. 9.00 do 15.00 na Rynku w Wąwolnicy.

 

więcej
Do konkursu stanie babka ponczowa, gryczana baba i wielka baba ....
opublikowano: 2015-03-14

 

Podczas Kiermaszu w Nałęczowie będzie konkurs na WIELKANOCNE BABY I MAZURKI. Przypominamy, że impreza odbędzie się 22 marca br. od godz. 11.00 do 16.00 na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury.

 

więcej
Termin i miejsce szkolenia w sprawie tworzenia inkubatorów kuchennych
opublikowano: 2015-03-13

 

Uprzejmie informujemy osoby, które przesłały nam zgłoszenia, że szkolenie pn. „Wsparcie przedsiębiorczości na obszarach wiejskich  na przykładzie inkubatorów kuchennych” odbędzie się w dniu 23 marca br. w godz. 9 – 17.00 w Kośminie (dworek Kossaków).

 


więcej
14 projektów wybranych z Programu Szwajcarskiego na rozwój turystyki w regionie
opublikowano: 2015-03-12

 

Informujemy, że w wyniku oceny formalnej i merytorycznej Komisja Przyznająca Dotacje wybrała w ramach dostępnego limitu środków 14 projektów do wsparcia w obszarze tematycznym „Rozwój infrastruktury i usług turystycznych” w ramach Działania: Redystrybucja grantów na lokalne projekty konkursowe z Programu "Euroszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny" współfinansowanego przez Szwajcarię ze szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

 

więcej
W niedzielę 22 marca zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny w Nałęczowie
opublikowano: 2015-03-05

 

Palmy, pisanki ręcznie malowane na wydmuszkach gęsich oraz na jajkach kurzych i drewnianych, wielkanocne stroiki, produkty zielarskie, miody, konfitury z jarzębiny, porcelana i ceramika z ręcznie malowanymi obiektami zabytkowymi z regionu, wyroby z wikliny papierowej, to tylko niektóre wyroby jakie będzie można kupić od lokalnych twórców na jedynym w roku Kiermaszu Wielkanocnym w Nałęczowie.

 

więcej
Efekty działań lokalnych społeczności w ostatnich latach. Przygotowanie nowej Strategii.Trwają warsztaty dla mieszkańców
opublikowano: 2015-03-05

 

Zakończyły się pierwsze zajęcia warsztatowe dla przedstawicieli sektora społecznego (rolników, lokalnych liderów i organizacji pozarządowych) i gospodarczego (przedsiębiorców i agrokwaterodawców).

 

 

więcej
Pożegnaliśmy Staszka Bartosia. Będzie nam go brakowało
opublikowano: 2015-02-28

 

Był współzałożycielem Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień” i członkiem Rady LGD. Zmarł 25 lutego br. w wieku 56 lat.

 

więcej
Co to jest inkubator kuchenny i jak go stworzyć? Zapraszamy na szkolenie
opublikowano: 2015-02-22

 

Uprzejmie informujemy, że Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” planuje zorganizować jednodniowe bezpłatne szkolenie dotyczące rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich na przykładzie inkubatorów kuchennych.

 

 

więcej

Filtruj:

X