Local Action Group final
Zielony Piercie
Imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława Data: 04.03.2015

E-pocztówki

Zobacz galerie z: E-Pocztowka

Partnerzy

opublikowano: 2011-11-03 14:07:30

gp_r_2.jpg

 

LGD Zielony Pierścień jest członkiem Krajowej Sieci Grup Partnerskich, wspieranej przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska

 

bursztynowy_szlak_greenways.jpg

LGD „Zielony Pierścień” jest koordynatorem lokalnym Bursztynowego Szlaku na odcinku
od Janowca do Dęblina


LGD „Zielony Pierścień” jest partnerem lokalnym Nałęczowskiego Ośrodka Kultury w Programie „Dom Kultury+”
 


Osiągnięcia

opublikowano: 2011-05-25 10:47:38

agroliga_2010.jpg

„LGD ‘ZP’ w konkursie AgroLiga 2010 zdobyła tytuł Mistrza Rejonowego w kategorii firma”

ue2.jpg            3.jpg        logo_prow_m1.jpg

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - Europa inwestująca w obszary wiejskiePożegnaliśmy Staszka Bartosia. Będzie nam go brakowało
opublikowano: 2015-02-28

 

Był współzałożycielem Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień” i członkiem Rady LGD. Zmarł 25 lutego br. w wieku 56 lat.

 

więcej
Co to jest inkubator kuchenny i jak go stworzyć? Zapraszamy na szkolenie
opublikowano: 2015-02-22

 

Uprzejmie informujemy, że Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” planuje zorganizować jednodniowe bezpłatne szkolenie dotyczące rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich na przykładzie inkubatorów kuchennych.

 

 

więcej
Zapraszamy na warsztaty. Przygotowanie nowej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2022
opublikowano: 2015-02-20

 

Rozpoczynamy cykl zajęć warsztatowych dotyczących przygotowania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2022. Ten nowy dokument strategiczny  Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień” będzie wytyczał kierunki działań naszej organizacji oraz możliwości wsparcia dla: mieszkańców, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, samorządów i innych uprawnionych podmiotów (z obszaru gmin, które należą do naszego Stowarzyszenia), z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 finansowanego ze środków pomocowych Unii Europejskiej.

 

więcej
Wizyta monitorująca projekty finansowane z Programu Szwajcarskiego
opublikowano: 2015-02-19

 

Przedstawiciele Biura Programu Szwajcarskiego, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz Władzy Wdrażającej Programy Europejskie w dniu 18 lutego br. monitorowali na miejscu kolejne projekty, które otrzymały wsparcie finansowe ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy w ramach partnerskiego Projektu „EUROszansa dla Lubelszczyzny”.

 

więcej
Inicjatywa utworzenia lubelskiego oddziału Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego
opublikowano: 2015-02-19

 

Z inicjatywy Zarządu Województwa Lubelskiego w dniu 17 lutego br. odbyło się spotkanie informacyjne dla producentów wyrobów tradycyjnych i  regionalnych oraz wytwórców żywności wysokiej jakości z Lubelszczyzny w sprawie utworzenia lubelskiego oddziału Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego.

 

więcej
Wystawcy mogą zgłaszać się na Kiermasz Wielkanocny w Nałęczowie. Organizujemy też konkurs na puszystą babę i słodkiego mazurka
opublikowano: 2015-02-12

 

Do 11 marca br. przyjmujemy zgłoszenia Wystawców na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się 22 marca br. (niedziela) od godz. 11.00 do 16.00 w Nałęczowie na placu przed Nałęczowskim Ośrodku Kultury.

 

więcej
Reportaż radiowy o lokalnych inicjatywach Stowarzyszenia Aktywna Wieś w Drzewcach
opublikowano: 2015-02-08

 

Zapraszamy do wysłuchania reportażu, który został wyemitowany na antenie Radia Lublin w minioną sobotę, 7 lutego. Reportaż p. Czesławy Borowik pn. „Wyjątkowe, bo nasze” w cyklu „Kalejdoskop Regionalny” opowiada głównie o interesującym projekcie Stowarzyszenia 'Aktywna Wieś' w Drzewcach – „Z lasu, pola i ogrodu – utworzenie sieci trzech ścieżek edukacyjnych przy szlakach Krainy Rowerowej”.

 

więcej
5 lutego - spotkanie organizacyjne w sprawie przygotowania "Rajdu rowerowego po produkt loklany"
opublikowano: 2015-01-29

 

„Rajd rowerowy po produkt lokalny” to wyjątkowa, i jak na razie jedyna w Polsce, impreza rowerowa połączona z promocją lokalnych twórców i producentów produktów lokalnych.

 

więcej
Plan imprez organizowanych przez Lokalną Grupę Działania "Zielony Pierścień" w 2015 r.
opublikowano: 2015-01-29

 

Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień” na styczniowym posiedzeniu przyjął plan imprez o charakterze promocyjno-turystycznym, które będą organizowane przez tę organizację w 2015 r.

 

więcej
Spotkanie producentów i promotorów lokalnych produktów
opublikowano: 2015-01-26

 

Blisko 90 uczestników wzięło udział w konferencji pn. „Produkty tradycyjne i lokalne czynnikiem rozwoju lokalnej przedsiębiorczości na obszarze działania LGD ‘Zielony Pierścień’”, która odbyła się w dniu 23 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Puławach. Wśród nich byli m.in.: mikroprzedsiębiorcy produkujący produkty spożywcze w rodzinnych firmach, twórcy ludowi, przedstawiciele organizacji pozarządowych i kół gospodyń wiejskich, hotelarze, restauratorzy, właściciele agrokwater i wójtowie gmin należących do LGD. Organizatorem konferencji była Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień”.

 

więcej
Ankieta monitorująca dla beneficjentów Osi 4 LEADER
opublikowano: 2015-01-20

Jednym z obowiązków beneficjentów, którzy korzystają z pomocy finansowej w ramach osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013, jest przekazanie informacji Lokalnej Grupie Działania odpowiadającej za wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju o osiągnięciu założonych efektów, tj. osiągnięciu wskaźników produktu i rezultatu w wyniku wdrażanego projektu. Informacje te przekazywane są za pomocą ankiet monitorujących opracowywanych przez LGD.

więcej

Filtruj:

X