Local Action Group final
Zielony Piercie
Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila Data: 02.10.2014

E-pocztówki

Zobacz galerie z: E-Pocztowka

Partnerzy

opublikowano: 2011-11-03 14:07:30

gp_r_2.jpg

 

LGD Zielony Pierścień jest członkiem Krajowej Sieci Grup Partnerskich, wspieranej przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska

 

bursztynowy_szlak_greenways.jpg

LGD „Zielony Pierścień” jest koordynatorem lokalnym Bursztynowego Szlaku na odcinku
od Janowca do Dęblina


LGD „Zielony Pierścień” jest partnerem lokalnym Nałęczowskiego Ośrodka Kultury w Programie „Dom Kultury+”
 


Osiągnięcia

opublikowano: 2011-05-25 10:47:38

agroliga_2010.jpg

„LGD ‘ZP’ w konkursie AgroLiga 2010 zdobyła tytuł Mistrza Rejonowego w kategorii firma”

ue2.jpg            3.jpg        logo_prow_m1.jpg

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - Europa inwestująca w obszary wiejskieSzkolenie w zakresie przygotowywania sprawozdań z realizacji projektu w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy
opublikowano: 2014-09-30

Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” informuję, że w dniu 7.10.2014r. (wtorek) od godz. 10:00 w nowej siedzibie Organizacji – Kośmin 7, 24-103 Żyrzyn odbędzie się szkolenie z zakresu przygotowywania sprawozdań z realizacji projektu (tj. wniosek o płatność okresową / końcową i raport okresowy / końcowy oraz sposób opisywania dokumentów księgowych) dla wszystkich Beneficjentów realizujących projekty w ramach Programu „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

więcej
Szlak kajakowy "Pradoliną Wieprza" i Ekomuzeum Lubelszczyzny otrzymały wyróżnienie w Konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2014
opublikowano: 2014-09-27

Miło nam poinformować, że produkty turystyczne: Szlak kajakowy „Pradoliną Wieprza” oraz Ekomuzeum Lubelszczyzny „Żywa Tradycja” otrzymały wyróżnienie Kapituły Konkursowej w ramach Konkursu na Najlepszy Produkt Województwa Lubelskiego’2014 podczas uroczystej Gali, która odbyła się 26 września w TVP Lublin z udziałem przedstawicieli z branży turystycznej oraz samorządów z Lubelszczyzny.

 

więcej
Podziękowania Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dla LGD "Zielony Pierścień" za działalność edukacyjną
opublikowano: 2014-09-26

 

Podczas Konferencji pn. „10 lat Wspólnej Polityki Rolnej oraz przygotowanie instytucji i wnioskodawców do wdrażania nowego PROW 2014-2020”, która odbyła się 25 września br. w Starostwie Powiatowym w Puławach, Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” otrzymała podziękowania od Lubelskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa za działalność edukacyjną związaną z wdrażaniem Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w latach 2009 – 2014.

 

więcej
Kiermasz Produktów Lokalnych o tydzień później, czyli 19 października br.
opublikowano: 2014-09-26

 

Zmieniony został termin kolejnego Kiermaszu Produktów Lokalnych w Nałęczowie z 12 na 19 października (niedziela) br. w godz. od 11.00 do 16.00. Kiermasz odbędzie się na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury.

 

więcej
Warsztat dla nauczycieli w ramach programu ,,LOKALNIE-GLOBALNIE-MULTIMEDIALNIE 2014"
opublikowano: 2014-09-24

Informujemy, że Fundacja Partners Polska oferuje bezpłatne szkolenia, które organizowane są w Lublinie 26-27.09 dla edukatorów i edukatorek zajmujących się m. in. ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojowemu: dydaktyków/ dydaktyczek, pedagogów/ pedagożek i nauczycieli/ nauczycielek.

 

Są to dwudniowe warsztaty z zakresu edukacji globalnej, zastosowania nowych mediów w edukacji, kształtowania kompetencji międzykulturowych, a przede wszystkim praktycznych aspektów wykorzystania filmu oraz serialu edukacyjnego na lekcjach.

 

Jest to również interesująca oferta dla osób prowadzących ścieżki dydaktyczne w LGD – na szkoleniu dowiedzą się jak prowadzić warsztaty z użyciem m.in.  filmów edukacyjnych i multimediów.

 

Szkolenie zaczyna się już w piątek ale są jeszcze wolne miejsca.

więcej
LGD "Zielony Pierścień" laureatem konkursu na najlepsze inicjatywy międzysektorowe w województwie lubelskim
opublikowano: 2014-09-24

 

Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” oraz Gmina Żyrzyn podpisały 24 września br. umowę o współpracy w związku z realizacją inicjatywy pn. „Zagospodarowanie zespołu dworsko-parkowego w Kośminie na cele kulturalne i turystyczne”.

 

więcej
Spotkanie aktywizujące dla ośrodków konnych i przedsiębiorców zajmujących się turystyką konną
opublikowano: 2014-09-23

 

Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” zaprasza właścicieli ośrodków konnych oraz przedsiębiorców zajmujących się turystyką konną na obszarze gmin: Baranów, Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, Puławy, Wąwolnica, Wojciechów i Żyrzyn, na spotkanie aktywizujące, które odbędzie się w dniu 2 października br. o godz. 15.00 w dworku w Kęble, gm. Wąwolnica (budynek Ośrodka Szkolno-Wychowawczego).

 

więcej
Lista projektów wybranych przez Radę w ramach Działania: "Odnowa i rozwój wsi" (zadania podstawowe)
opublikowano: 2014-09-23

22 września 2014r Rada Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień” zakończyła prace związane z oceną i wyborem wniosków w ramach Działania „Odnowa i rozwój wsi”(zadania podstawowe), złożonych w naborze, którego termin upłynął 9 września 2014 r.

 

więcej
Kolejny Kiermasz Produktów Lokalnych w Nałęczowie - przyjmujemy zgłoszenia od Wystawców do 8 października br.
opublikowano: 2014-09-21

 

Do 8 października br. przyjmujemy zgłoszenia od wystawców, którzy chcą wziąć udział i zaprezentować produkty lokalne podczas kolejnego Kiermaszu Produktów Lokalnych, który odbędzie się 12 października (niedziela) 2014 r. od godz. 11.00 do 16.00 w Nałęczowie na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury.

 

więcej
Szlak kajakowy na Wieprzu i Ekomuzeum Lubelszczyzny w konkursie na najlepszy produkt turystyczny w 2014 r.
opublikowano: 2014-09-20

 

Możecie oddać swoje głosy na „Szlak kajakowy - Pradoliną Wieprza” i „Ekomuzeum Lubelszczyzny – Żywa Tradycja”, które uzyskały nominację Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2014.

 

więcej
Sobotni Kiermasz Produktów Lokalnych w Nałęczowie
opublikowano: 2014-09-20

 

Mimo pogody w kratkę, wystawcy i producenci produktów lokalnych nie mogli narzekać na brak klientów podczas kiermaszu w Nałęczowie, który odbył się w minioną sobotę.
 

 

więcej

Filtruj:

X