Local Action Group final
Zielony Piercie
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Data: 26.04.2015

E-pocztówki

Zobacz galerie z: E-Pocztowka

Partnerzy

opublikowano: 2011-11-03 14:07:30

gp_r_2.jpg

 

LGD Zielony Pierścień jest członkiem Krajowej Sieci Grup Partnerskich, wspieranej przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska

 

bursztynowy_szlak_greenways.jpg

LGD „Zielony Pierścień” jest koordynatorem lokalnym Bursztynowego Szlaku na odcinku
od Janowca do Dęblina


LGD „Zielony Pierścień” jest partnerem lokalnym Nałęczowskiego Ośrodka Kultury w Programie „Dom Kultury+”
 


Osiągnięcia

opublikowano: 2011-05-25 10:47:38

agroliga_2010.jpg

„LGD ‘ZP’ w konkursie AgroLiga 2010 zdobyła tytuł Mistrza Rejonowego w kategorii firma”

ue2.jpg            3.jpg        logo_prow_m1.jpg

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - Europa inwestująca w obszary wiejskie28-29 maja 2015 r. w Puławach ogólnopolska konferencja o lokalnej przedsiębiorczości na Bursztynowym Szlaku Greenways
opublikowano: 2015-04-25

 

Bursztynowy Szlak Greenways jako innowacyjne narzędzie rozwoju lokalnej przedsiębiorczości na obszarach wiejskich w ramach wdrażania lokalnych strategii rozwoju przez LGD i LGR w nowym okresie programowania PROW 2014-2020 i PO RYBY 2014-2020” – to temat konferencji, która odbędzie się w dniach 28 i 29 maja br. w Puławach w Hotelu IUNG.

 

więcej
Do 27 kwietnia przyjmujemy propozycje produktów lokalnych. 7 czerwca VI Festiwal Produktu Lokalnego w Nałęczowie
opublikowano: 2015-04-22

 

Przypominamy, że do 27 kwietnia br. Biuro Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień” przyjmuje zgłoszenia w sprawie certyfikacji produktów lokalnych.

 

więcej
Fotorelacja z Kiermaszu Produktów Lokalnych w Nałęczowie
opublikowano: 2015-04-19

 

Tym razem podczas kolejnego Kiermaszu Produktów Lokalnych na stoiskach przeważały wyroby spożywcze. Można było kupić np. tradycyjne chleby ze Śniadówki pod Baranowem, wędliny z Bronic koło Nałęczowa, powidła śliwkowe i truskawkowe, soki malinowe, oleje tłoczone na zimno, przetwory z płatków i owoców róży, kotlety z soczewicy z kaszą jaglaną, ciasto z marchwi, flaczki z boczniakiem i kaszą jaglaną oraz zupę cebulową.

 

 

więcej
Pleć jak potrafisz. Warsztaty wikliniarskie w ogrodzie wierzbowym dla wszystkich
opublikowano: 2015-04-19

 

W dniach od 1 do 3 maja br. (w godz. 10.00 – 17.00) Fundacja „Warsztat” w Strzelcach pod Nałęczowem zaprasza wszystkich chętnych (dzieci i dorosłych) na bezpłatne warsztaty wikliniarskie, na których każdy uczestnik wyplata według własnych pomysłów.

więcej
30 kwietnia - spotkanie w sprawie promocji turystyki kajakowej na dolnym Wieprzu
opublikowano: 2015-04-18

 

Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” uprzejmie zaprasza właścicieli wypożyczalni kajaków oraz organizatorów spływów kajakowych na dolnym odcinku rzeki Wieprz (zwłaszcza Baranów – Borowa) na spotkanie w sprawie promocji turystyki kajakowej w Pradolinie Wieprza.

 

więcej
Plany LGD na 2015 r. to m.in.: budowa kempingu, rajdy rowerowe dla turystów i nowa Lokalna Strategia Rozwoju
opublikowano: 2015-04-18

 

Przyjęcie sprawozdania finansowego i informacji z działalności organizacji za ubiegły rok oraz uchwalenie planu finansowego i planu działań stowarzyszenia na 2015 r. To były główne tematy Walnego Zebrania Członków Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień”, które odbyło się 17 kwietnia br. w dworku Kossaków w Kośminie nad  Wieprzem.

 

więcej
19 kwietnia zapraszamy na Kiermasz Produktów Lokalnych w Nałęczowie
opublikowano: 2015-04-14

 

Soki i przetwory z malin i aronii, oleje tłoczone na zimno, syropy z płatków i owoców róży, konfitury z pigwowca, to przykłady produktów lokalnych i tradycyjnych, które będzie można kupić od lokalnych twórców na kolejnym Kiermaszu Produktów Lokalnych w Nałęczowie.

 

 

więcej
Jak wykorzystać doświadczenia z dotychczasowej współpracy na rzecz planowania lokalnego rozwoju?
opublikowano: 2015-04-13

 

Blisko 20 zaproszonych przedstawicieli sektora społecznego (organizacje pozarządowe), przedsiębiorców oraz samorządów lokalnych z obszaru Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień” wzięło udział w spotkaniu warsztatowym, które odbyło się 13 kwietnia 2015 w siedzibie LGD w Kośminie.

 

więcej
Przedstawiciele placówek dyplomatycznych krajów Unii Europejskiej z wizytą studyjną w naszej LGD
opublikowano: 2015-04-12

 

12 kwietnia br. gościliśmy w dworku Kossaków w Kośminie (siedzibie Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień”) ponad 40-osobową grupę przedstawicieli placówek dyplomatycznych krajów Unii Europejskiej, krajowej i zagranicznej administracji rządowej i samorządowej oraz ekspertów i specjalistów zajmujących się budową marki wiejskich produktów turystycznych, zarządzania produktami turystycznymi i jakością w turystyce wiejskiej oraz przedstawicieli organizacji turystycznych i doradztwa rolniczego.

 

 

więcej
Byliśmy na VII Międzynarodowych Targach AGROTRAVEL w Kielcach
opublikowano: 2015-04-12

 

Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” wzięła udział w VII Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL, które odbyły się w Kielcach w dniach od 9 do 12 kwietnia br. Tworzyliśmy stoisko Województwa Lubelskiego wspólnie z siedmioma LGD z Lubelszczyzny i Urzędem Marszałkowskim.

 

więcej
Zapraszamy do składania propozycji produktów lokalnych
opublikowano: 2015-04-08

LGD kontynuuje działania promujące produkty lokalne z obszaru 11 gmin (Baranów, Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, gmina Puławy, Wąwolnica, Wojciechów i Żyrzyn) objętych Lokalną Strategią Rozwoju.

 

więcej

Filtruj:

X