Local Action Group final
Zielony Piercie
Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa Data: 20.10.2014

E-pocztówki

Zobacz galerie z: E-Pocztowka

Partnerzy

opublikowano: 2011-11-03 14:07:30

gp_r_2.jpg

 

LGD Zielony Pierścień jest członkiem Krajowej Sieci Grup Partnerskich, wspieranej przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska

 

bursztynowy_szlak_greenways.jpg

LGD „Zielony Pierścień” jest koordynatorem lokalnym Bursztynowego Szlaku na odcinku
od Janowca do Dęblina


LGD „Zielony Pierścień” jest partnerem lokalnym Nałęczowskiego Ośrodka Kultury w Programie „Dom Kultury+”
 


Osiągnięcia

opublikowano: 2011-05-25 10:47:38

agroliga_2010.jpg

„LGD ‘ZP’ w konkursie AgroLiga 2010 zdobyła tytuł Mistrza Rejonowego w kategorii firma”

ue2.jpg            3.jpg        logo_prow_m1.jpg

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - Europa inwestująca w obszary wiejskieWesoły Kiermasz Produktów Lokalnych - zakupy, śpiew i tańce
opublikowano: 2014-10-19

 

Kiermasz Produktów Lokalnych, który odbył się w minioną niedzielę na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury, wystawcy mogą zaliczyć do bardzo udanych.

 

więcej
Dobre praktyki w tworzeniu klastra turystycznego
opublikowano: 2014-10-18

 

Przedsiębiorcy, właściciele gospodarstw agroturystycznych oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych z obszaru trzech Lokalnych Grup Działania: LGD „Zielony Pierścień”, LGD „Owocowy Szlak” oraz LGD „Dolina Wieprza i Leśnym Szlakiem” wzięli udział w dwudniowym (16-17 października br.) szkoleniu poświęconym dobrym praktykom w tworzeniu klastrów turystycznych jako powiązań kooperacyjnych na rzecz rozwoju lokalnego.

 

 

więcej
19 października w Nałęczowie Kiermasz Produktów Lokalnych i promocja pierwszej płyty Kapeli Nałęczowskiej
opublikowano: 2014-10-14

 

Podczas Kiermaszu będzie można nie tylko degustować i kupować lokalne wyroby, ale także posłuchać na żywo Kapeli Nałęczowskiej i wygrać w konkursie jej pierwszą płytę z nagraniami studyjnymi!

 

więcej
Zapraszamy na Koncert Jubileuszowy z okazji XX-lecia Zespołu Tańca Ludowego BYSTRZACY
opublikowano: 2014-10-10

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na Koncert Galowy z okazji Jubileuszu XX-lecia Zespołu Tańca Ludowego "Bystrzacy" z Wąwolnicy. Koncert odbędzie się 11 października 2014r. (sobota) o godzinie 14.00 w sali gimnastycznej szkoły w Wąwolnicy.

więcej
Hubertus 2014 w Kęble - będzie pogoń za "lisem"
opublikowano: 2014-10-05

 

Zapraszamy na otwartą imprezę plenerową Hubertus 2014 (święto jeźdźców), która odbędzie się 25 października br. o godz. 11.00 na terenie zespołu dworsko-parkowego w Kęble (gm. Wąwolnica) przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

 

więcej
21 października - zapraszamy na szkolenie wyjazdowe na temat sieciowej współpracy w zakresie organizowania turystyki konnej
opublikowano: 2014-10-03

 

Uprzejmie zapraszamy na jednodniowy wyjazd studyjny po obszarze Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień” organizowany dla 28 uczestników w dniu 21 października 2014 r. przez LGD „Zielony Pierścień”. Jego celem jest: prezentacja infrastruktury z obszaru LGD do organizowania turystyki konnej oraz integracja podmiotów z branży turystyki konnej na rzecz współpracy sieciowej i przygotowania sieciowych ofert.

 

więcej
Przygotowanie oferty Ekomuzeum Lubelszczyzny - Żywa tradycja na nowy sezon turystyczny
opublikowano: 2014-10-03

 

W miniony poniedziałek (29.09.2014 r.) w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Opolu Lubelskim odbyło się spotkanie przedstawicieli obiektów tworzących Ekomuzeum Lubelszczyzny – "Żywa Tradycja" oraz LGD „Owocowy Szlak”, LGD „Zielony Pierścień” i LGD „Kraina wokół Lublina” w sprawie przygotowania Ekomuzeum do nowego sezonu turystycznego.

 

 

więcej
Spotkanie na temat współpracy ośrodków konnych
opublikowano: 2014-10-03


Analiza stanu infrastruktury do uprawiania turystyki konnej, możliwość współpracy ośrodków konnych oraz przygotowanie sieciowej oferty w zakresie turystyki konnej w subregionie objętym działalnością Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień” były głównymi tematami omawianymi podczas spotkania, które odbyło się 2 października br. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kęble pod Wąwolnicą z udziałem przedsiębiorców oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, w tym także LGD.

 

 

więcej
22 października - szkolenie z rozliczenia "Małego projektu" w ramach Osi 4 LEADER
opublikowano: 2014-10-02

 

Lokalna Grupa Działania "Zielony Pierścień" zaprasza beneficjentów z obszaru gmin należących do LGD na szkolenie dotyczące przygotowania wniosku o płatność i rozliczenia małego projektu w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

więcej
Szkolenie w zakresie przygotowywania sprawozdań z realizacji projektu w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy
opublikowano: 2014-09-30

Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” informuję, że w dniu 7.10.2014r. (wtorek) od godz. 10:00 w nowej siedzibie Organizacji – Kośmin 7, 24-103 Żyrzyn odbędzie się szkolenie z zakresu przygotowywania sprawozdań z realizacji projektu (tj. wniosek o płatność okresową / końcową i raport okresowy / końcowy oraz sposób opisywania dokumentów księgowych) dla wszystkich Beneficjentów realizujących projekty w ramach Programu „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

więcej
Szlak kajakowy "Pradoliną Wieprza" i Ekomuzeum Lubelszczyzny otrzymały wyróżnienie w Konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2014
opublikowano: 2014-09-27

Miło nam poinformować, że produkty turystyczne: Szlak kajakowy „Pradoliną Wieprza” oraz Ekomuzeum Lubelszczyzny „Żywa Tradycja” otrzymały wyróżnienie Kapituły Konkursowej w ramach Konkursu na Najlepszy Produkt Województwa Lubelskiego’2014 podczas uroczystej Gali, która odbyła się 26 września w TVP Lublin z udziałem przedstawicieli z branży turystycznej oraz samorządów z Lubelszczyzny.

 

więcej

Filtruj:

X